V sobotu 25. listopadu 2023
14.00 – 21.00 hod.

V sobotu proběhl v našem Letním bytě první boutique – swap. Na jedno odpoledne a večer se náš apartmán proměnil ve stylový krámek se zbožím všeho druhu, do kterého nakupující sami přispívali pěknými věcmi, které už sami nevyužili a naopak si odnášeli to, co se jim hodilo. Vznikaly kuriozní veselé situace a všichni příchozí si swapování velice užili.

Systém byl jedoduchý: zaplatím 100 Kč, donesu, co nevyužiju a donesu si, co využiju bez ohledu na počet vybraných věcí. Když nic nepřinesu, zaplatím 200 Kč a pak opět nemusím hledět na počet věcí, které si vyberu.

V průběhu celé akce jste se občerstvovali v hospůdce, kde byla připravená speciální nabídka jen pro tuto příležitost. Všem děkujeme za návštěvu. Bylo milé potkávat se s vámi.

Víte, co je swap? V překladu to znamená výměnu, něčeho co nepotřebuji a leží mi doma za něco, co využiji a naopak leží doma někomu jinému. Swapovat se dá vlastně cokoli – oblečení, výbava do domácnosti, úroda ze zahrádky, služby nebo třeba knihy. Zbavíte se nepoužívaných věcí, které ovšem dobře poslouží někomu dalšímu, a vyměníte je za něco, co udělá radost vám. Nemusíte utrácet a prodloužíte život věcem, které ač v dobrém stavu, skončily by s největší pravděpodobností v kontejneru. Není potřeba vyhazovat peníze za novou věc, když je možné pořídit použitou, která si stále drží kvalitu a navíc má svůj příběh.

Věci, které nenašla své nové majitele, věnujeme neziskové organizaci Cesta domů, která ke své hlavní činnosti provozuje i dva dobročinné obchody. Díky prodeji věnovaných věcí získává další finanční prostředky pro svou hlavní činnost.

Místo konání: Letní byt